gprof 2.14rel030712 - en to ro translation catalogue (86 entries)

en: <indirect child>
ro: <copil indirect>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
ro: [find_call] %s: 0x%lx spre 0x%lx

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
ro: [find_call] 0x%lx: jsr%s <copil indirect>

en: %s: %s: unexpected end of file
ro: %s: %s: sf�r�it brusc de fi�ier

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
ro: %s: avertisment: se ignor� num�r�toarea de blocuri executabile de baz� (folosi�i -l or --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
ro: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu execu�ii

en: <unknown>
ro: <necunoscut>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
ro: 
    
    Cele mai dese %d linii
    
         Linie      Repet�ri

en: 
    Execution Summary:
ro: 
    Cuprins al Execu�iei:

en: %9ld   Executable lines in this file
ro: %9ld   Linii executanile �n acest fi�ier

en: %9ld   Lines executed
ro: %9ld   Linii executate

en: %9.2f   Percent of the file executed
ro: %9.2f   Procent de fi�ier executat

en: 
    %9lu   Total number of line executions
ro: 
    %9lu   Num�r total de execu�ii de linii

en: %9.2f   Average executions per line
ro: %9.2f   Mediu de execu�ii pe linie

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
ro: [cg_tally] arc din %s spre %s a trecut de %lu ori

en: 		     Call graph (explanation follows)
ro: 		     Grafic de apel�ri (urmeaz� explica�ia)

en: 			Call graph
ro: 			Grafic de apel�ri

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
ro: 
    granularitate: fiecare exemplu de potrivire(hit) acoper� %ld octet(�i)

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
ro:  pentru %.2f%% din %.2f secunde

en:  no time propagated
ro:  nici un timp propagat

en: called
ro: apel

en: parents
ro: p�rin�i

en: %time
ro: %timp

en: self
ro: propriu

en: descendants
ro: descenden�i

en: name
ro: nume

en: children
ro: copil

en: index %% time    self  children    called     name
ro: index %% timp    propriu  copil    apel     nume

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
ro:  <trecere prin %d ca un �ntreg> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ro: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontan>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ro: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontan>

en: Index by function name
ro: Indexare dup� numele func�iei

en: <cycle %d>
ro: <trecere prin %d>

en: %s: could not open %s.
ro: %s: nu am putut deschide %s.

en: %s: unable to parse mapping file %s.
ro: %s: nu s-a putut analiza(parse) fi�ierul de mapping %s.

en: %s: %s: not in a.out format
ro: %s: %s: nu este �n format a.out

en: %s: can't find .text section in %s
ro: %s: nu pot g�si sec�iunea .text %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
ro: %s: loca�ie(room) plin� pentru %lu octe�i de spa�iu de text

en: %s: can't do -c
ro: %s: nu pot face -c

en: %s: -c not supported on architecture %s
ro: %s: -c nu este suportat pe arhitectura %s

en: %s: file `%s' has no symbols
ro: %s: fi�ierul `%s' nu are simboluri

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
ro: %s: cineva a num�rat gre�it: ltab.len=%d �n loc de %ld

en: %s: address size has unexpected value of %u
ro: %s: m�rimea adresei are valoarea nea�teptat� de %u

en: %s: file too short to be a gmon file
ro: %s: fi�ier prea scurt pentru a fi un fi�ier gmon

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
ro: %s: fi�ierul `%s' are un magic cookie eronat

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
ro: %s: fi�ierul `%s' are versiunea nesuportat� %d

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
ro: %s: %s: s-a g�sit marcaj(tag) gre�it %d (fi�ier corupt?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
ro: %s: rat� profilat� incompatibil� cu primul fi�ier gmon

en: %s: incompatible with first gmon file
ro: %s: incompatibil cu primul fi�ier gmon

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
ro: %s: fi�ierul '%s' nupare s� fie �n format gmon.out

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
ro: %s: EOF nea�teptat dup� citirea a %d/%d bin-uri

en: time is in ticks, not seconds
ro: timpul este �n b�t�i(ticks), nu �n secunde

en: %s: don't know how to deal with file format %d
ro: %s: nu �tiu cum s� m� descurc cu formatul de fi�ier %d

en: File `%s' (version %d) contains:
ro: Fi�ierul `%s' (versiunea %d) con�ine:

en: 	%d histogram record
ro: 	%d �nregistrare histogram�

en: 	%d histogram records
ro: 	%d �nregistr�ri histogram�

en: 	%d call-graph record
ro: 	%d �nregistrare grafic apel�ri

en: 	%d call-graph records
ro: 	%d �nregistr�ri grafic apel�ri

en: 	%d basic-block count record
ro: 	%d �nregistrare repet�ri de blocuri de baz�

en: 	%d basic-block count records
ro: 	%d �nregistr�ri repet�ri de blocuri de baz�

en: Usage: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle]
    	[image-file] [profile-file...]
ro: Folosiree: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=nume]] [--[no-]exec-counts[=nume]]
    	[--[no-]flat-profile[=nume]] [--[no-]graph[=nume]]
    	[--[no-]time=nume] [--all-lines] [--brief] [--debug[=nivel]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=nume] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=lun] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STIL]] [--no-demangle]
    	[image-file] [profile-file...]

en: Report bugs to %s
ro: Raporta�i erorile(bugs) la %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
ro: %s: debugging nesuportat; -d ignorat

en: %s: unknown file format %s
ro: %s: format fi�ier necunoscut %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
ro: Bazat pe BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
ro: Acest program este software liber.  Acest program nu are absolut nici o garan�ie.

en: %s: unknown demangling style `%s'
ro: %s: stil necunoscut de �mbinare (demangling) `%s'

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
ro: %s: Doar unul dintre --function-ordering sau --file-ordering poate fi specificat.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
ro: %s: nu pare r�u, formatul de fi�ier `prof' nu este �nc� suportat

en: %s: gmon.out file is missing histogram
ro: %s: Fi�ierului gmon.out �i lipse�te histograma

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
ro: %s: Fi�ierului gmon.out �i lipsesc datele graficului de apel�ri

en: %s: `%s' is incompatible with first gmon file
ro: %s: `%s' este incompatibil cu primul fi�ier gmon

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %d of %d samples
ro: %s: %s: EOF nea�teptat dup� citirea a %d din %d exemple

en: %c%c/call
ro: %c%c/apel

en:  for %.2f%% of %.2f %s
ro: pentru %.2f%% din %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
ro: 
    Fiecare exemplu conteaz� ca �i %g %s.

en:  no time accumulated
ro:  nici un timp acumulat

en: cumulative
ro: cumulativ

en: self
ro: propriu

en: time
ro: timp

en: calls
ro: apel�ri

en: 
    
    
    flat profile:
ro: 
    
    
    profil clar:

en: Flat profile:
ro: Profil clar:

en: %s: could not locate `%s'
ro: %s: nu am putut localiza `%s'

en: *** File %s:
ro: *** Fi�ier %s:

en:  <cycle %d>
ro:  <trecere prin %d>
